دفاع از کارگران هفت تپه، دفاع از شأن انسان است

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران- خارج کشور


آدر ١٣٨٨- نوامبر ٢٠٠٩


جمهوری اسلامی که هنوز از حضور جنبش تودهای مردم ایران در خیابان ها به خود نیآمده، با اعتصابات مداوم و گسترش یابنده کارگران مواجه شده و مثل همیشه از هراس، به تنها و آخرین حربه یعنی: دستگیری و زندان، ضرب و شتم فعالین کارگری متوسل گردیده.

در 13 آبان نیز صدها نفر از نیروهای مبارز به این زندانی ها افزوده شدند و از سرنوشت تعداد زیاد دیگری اطلاعی در دست نیست.

12 نفر از اعضای کانون صنفی معلمان را به خاطر تشکیل جلسه به مناسبت روز جهانی معلم دستگیر و زندانی کردند و همچنین محمد رضا رضایی گرگانی، عضو هیئت مدیرۀ این کانون صنفی را بازداشت نمودند. در اقدامی دیگر، هیئت مدیرۀ سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه فریدون نیکو فرد، جلیل احمدی، قربان علیپور، محمد حیدری مهر و سپس علی نجاتی را در یک دادگاه فرمایشی "محاکمه" و آنان را به "جرم" عدالت خواهی و دفاع از حقوق همکارانشان به "احکام" ناعادلانهای محکوم کرده و عجولانه ایشان را دستگیر و به زندان دزفول منتقل نمودند.

و نیز با گسترش مبارزات کارگری در واحدهایی نظیر: پالایشگاه نفت آبادان، کارخانه ایران خودرو، کارگران نی بُر نیشکر هفت تپه، شرکت صنایع اراک، پالایشگاه بندرعباس، شهرداری و اتوبوسرانی خرمشهر، چینی البرز، کارخانۀ آذرقاف، اتوبوسرانی زنجان، رانندگان بین شهری کرمان، شرکت اسید سیتریک کرمانشاه، کارخانه قند شیروان، صنایع مخابراتی راه دور ایران، کارخانه کنف کار رشت، شرکت جهاد نصر، ایران صدرای بوشهر، پارسیلون خرمآباد، شرکت صبا ایران، مرغ البرز، آلومینیوم اراک، لوله سازی لوشان، قطعات بتُنی گیلان، بازنشستگان ذوب آهن، کارگران خباز سنندج، شرکت فرادانش، چینی اشکان، نوشابۀ ارم نوش، شرکت ارزهگستر ارومیه، لوله سازی اهواز، ماشین سازی گواه و ... رژیم در هر جا که توانست وحشت زده و وحشیانه به سرکوب و ضرب و شتم کارگران پرداخت و حتّا به اعتراض همسران کارگران بیشرمانه حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. فعالان شرکت کننده در مراسم اول ماه مه در پارک لاله را محاکمه و به زندان انداختند، همچنین محمد اشرفی از کمیتۀ پیگیری را به یک سال زندان محکوم کرده و مهدی آمیزش را جریمۀ نقدی نمودند و پدرام نصراللهی عضو کمیتۀ همآهنگی را بازداشت نموده و برهان سعیدی را مجدداً احضار کردند.

طبقۀ کارگر ایران که بیشترین ستمها، فشارها و سرکوبها را متحمل شده، علارغم تمامی تهدیدات و موانع، با گسترش و تداوم اعتصابات و اعتراضاتش می رود که با تلاش برای ایجاد تشکلات توده ای خود، نشان و مهر خود را بر مبارزات جاری توده ای بکوبد.

نهادهای همبستگی با کارگران ایران در خارج کشور، ضمن محکومیت زندانی و شکنجه فعالین کارگری وفعالین دیگر جنبش ها، برای آزادی هیئت مدیرۀ سندیکای نیشکر هفت تپه و تمامی کارگران و زندانیان سیاسی، پرداخت حقوق معوقه و بازگشت به کار کارگران اخراجی و به رسمیت شناختن سندیکای کارگران هفت تپه، یک هفته کارزار دفاعی اعلام کرده که در هر شهری نهادهای مربوطه برنامههای ویژۀ خود را به اطلاع خواهند رساند.

نیروهای مترقی چپ، سوسیالیست و دمکراتیک، زنان، روشنفکران، فعالین کارگری، دانشجویان و جوانان مبارز!

خانوادههای کارگران زندانی، بهویژه کارگران هفت تپه شدیداً به کمک مالی ما نیازمندند، به این کارزار پیوسته و با کمکهای مادی و معنوی خود به یاری این عزیزان برخیزیم.

برای هرنوع کمک و اطلاعات بیشتر با آدرسهای زیر تماس بگیرید.

هفتۀ همبستگی: 7 تا 14 دسامبر 2009

- کمیته همبستگی با کارگران ایران – استرالیا unionnn1@gmail.com

ـ كميته همبستگى با جنبش كارگرى ايران- استراليا proletarianunite@gmail.com

- کمیته دفاع از کارگران ایران – نروژ cdkargari@gmail.com

- همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران – فرانسه sstiran@yahoo.fr

- کانون همبستگی با کارگران ایران – فرانکفورت و حومه kanoonhf_2007@yahoo.de

- کانون همبستگی با جنبش کارگری ایران – هانوفر kanon.hannover@yahoo.de

- کمیته همبستگی کارگران ایران و سوئد isask@comhem.se

- کانون همبستگی با کارگران ایران – گوتنبرگ kanounhambastegi@gmail.com

- انجمن کارگری جمال چراغ ویسی ankjch@yahoo.co.uk

- شبکه همبستگی کارگری iranwsn@fastmail.fm

- اتحاد چپ ایرانیان واشنگتن leftalliance@yahoo.com

- کمیته حمایت از کارگران ایران تورنتو کانادا toronto_committee@yahoo.cawww.wsu-iran.org wsu_wm@yahoo.com