پیام همبستگی بین المللی با کارگران استرالیا
کارگران جهان متحد شوید

نهادهای همبستگی با کارگران ایران

آذر ١٣٨٧- نوامبر ٢٠٠٨


ما امضاء کنندگان زیر، همبستگی خود را با نول واشنگتن، یکی از مقامات اتحادیه ساختمانی استرالیا ابراز کرده و قوانین ناعادلانه ای را که ازسال 2005 توسط دولت استرالیا به کارگران و اتحادیه ساختمانی تحمیل شده، قویا محکوم می کنیم.

دولت محافظه کار نو و سرمایه داری لیبرال به رهبری جان هاوارد ضمن ایجاد قوانین بشدت سرکوبگرانه و گسترده کار، نیروی ویژه ای را پایه گذاری کرد. این نیروی ویژه، موسوم به کمیسیون ساختمانی و بناسازی استرالیا ( ا بی سی سی) بوده و دارای اختیارات وسیعی است. بنا به قانون، ا بی سی سی حق کنترل جلسات و تجمعات کارگری برای حقوق پایه ای شان را دارد. طبق اطلاعیه اعتراضی اتحادیه ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی ( سی اف ام ای یو) در استرالیا " ا بی سی سی، میتواند کارگران ساختمانی و نمایندگان اتحادیه شان را مجبور کند که در بازجویی حضور یابند، جلسات اتحادیه را بدون اطلاع کارگران رکورد کند و حق کارگران به انتخاب مشاور قانونی خودشان را از آنها بگیرد". این سازمان ویژه، میتواند کارگران را در هر زمانی که خواست زیر سئوال ببرد و در مورد جزئیات جلسات کارگری وموضوعات بحث شده در بین کارگران بازجویی کند. اگر کارگران و مقامات اتحادیه در بازجوئی حاضر نشوند، یا در طی بازجویی سکوت کنند و یا از جواب دادن امتناع ورزند با 6 ماه حبس روبرو میشوند. این قانون تبعیض آمیز در مورد دیگر کارگران و اتحادیه های استرالیا عملی نمی شود.

امروزه استرالیا با این قانون کار، در میان دیگر کشورهای جهان، یکی از عقب مانده ترین قوانین در زمینه حقوق کارگری را دارد. آقای نول واشنگتن از مقامات اتحادیه کارگران ساختمانی در ایالت ویکتوریا استرالیا حاضر نشد به یک بازجوئی توسط ابی سی سی تن دهد و حال با خطر شش ماه زندانی شدن روبروست. وی در روز دوم دسامبر محاکمه خواهد شد. ما به محاکمه آقای نول واشنگتن اعتراض کرده و خواهان لغو آن و رفع کلیه اتهامات علیه ایشان هستیم. کارگران و مردم استرالیا سال گذشته دولت جان هاوارد را بدلیل قانون کار سرکوبگرانه، از قدرت برکنار کردند. ما از دولت لیبر به رهبری آقای کوین راد می خواهیم که به حقوق دمکراتیک و آراء مردم و کارگران استرالیا احترام بگذارد و این قانون ناعادلانه را لغو کند.

ما پشتیبانی خود را از مبارزات برحق کارگران استرالیا درجهت کسب حقوق شناخته شده بین المللی کار و امنیت شغلی و سیاسی اعلام میکنیم و بدین مناسبت از تمامی نیروها، سازمان ها وعناصر مترقی، اتحادیه ها و فعالین کارگری و حقوق بشر می خواهیم که در کشورهایی که زندگی می کنند در روز 2 دسامبر 2008 در مقابل سفارت استرالیا یا نهادهای کارگری و مدافع حقوق بشر به *کمپین اعتراضی علیه این سیاستهای ضد کارگری بپیوندند. پیام تان را با فکس و ایمیل به سفارت استرالیا در کشورهای مختلف بفرستید، صدای اعتراض خود را علیه قوانین ضد کارگری بلند و از کارگران استرالیا حمایت کنید و بگوئید که: ابی سی سی را همین حالا لغو کنید! کلیه اتهامات علیه نول واشنگتن را فورا رفع کنید!

* این کمپین توسط (سی اف ام ای یو) اتحادیه ساختمانی جنگلبانی معادن و انرژی در استرالیا سازماندهی و از جانب شورای اتحادیه های کارگری استرالیا (اسی تی یو)، اتحادیه های نیوساوت ویلز، شورای اتحادیه های کوئینزلند، شورای ترید هال ویکتوریا، اتحادیه کارگران لوله کار (سی ای پی یو)، اتحادیه کارگران برقکار (ای تی یو)، اتحادیه کارگران صنعتی استرالیا (ا ام دبلیو یو) و اتحادیه کارگران استرالیا (ا دبلیو یو) حمایت شده است.

زمان: سه شنبه 2 دسامبر 2008 ، ساعت 11.45 صبح (بوقت سیدنی)

مکان: میدان تاون هال سیدنی (راهپیمائی بسوی ابی سی سی، شماره 255 خیابان الیزابت)

برای اطلاعات بیشتر لطفا سایتهای زیر را ببینید:

www.rightsonsite.org.au

www.cfmeu.asn.au/construction

زنده باد همبستگی جهانی کارگران!

امضاء کنندگان:

نهادهای؛

- کمیته همبستگی با کارگران ایران – استرالیا  - kargar_labour@yahoo.com

- کمیته دفاع از کارگران ایران – نروژ ghol1@hotmail.com

- همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران – فرانسه -  sstiran@yahoo.fr

- کانون همبستگی با کارگران ایران – فرانکفورت و حومه kanoonhf_2007@yahoo.de

- کانون همبستگی با جنبش کارگری ایران – هانوفر kanon.hannover@yahoo.de

- کمیته همبستگی کارگران ایران و سوئد  isask@comhem.se

- کانون همبستگی با کارگران ایران – گوتنبرگ kanounhambastegi@gmail.co

- انجمن کارگری جمال چراغ ویسی  - ankjch@yahoo.co.uk

- شورای همبستگی با کارگران - فرانکفورت kaumares@web.de

- کمیته حمایت از کارگران ایران – تورنتو   Toronto_committee@yahoo.ca

بخشی از اعضای کانون همبستگی با کارگران ایران _کلن -www.wsu-iran.org wsu_wm@yahoo.com