صدور احکام شلاق و زندان برای دستگیر شدگان اول ماه مه سنندج ... سايت جديد کميته

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری


مرداد ١٣٨٧- اگوست ٢٠٠٨


شعبه 101 دادگاه جزایی سنندج در تاریخ 15/5/1387 برای دستگیر شدگان اول ماه مه، به جرم "اخلال در نظم عمومی" احکام ضربات شلاق و زندان صادر کرد.

سید غالب حسینی، عبدالله خانی، شیوا خیر آبادی و سوسن رازانی که در حاشیه برگزاری مراسم اول ماه مه سنندج که جمع زیادی بالغ بر یکصد نفر از کارگران و مردم آزادیخواه و زحمتکش شهر سنندج، به فراخوان کمیته برگزار کننده مراسم اول ماه مه، در گرامی‌داشت روز جهانی کارگر گرد هم آمده بودند، دستگیر شدند. دستگیر شدگان ابتدا به اداره اطلاعات منتقل و روز بعد پس از دادگاهی، همه آنها با قید وثیقه آزاد شدند.

دستگیر شدگان در تاریخ 23 تیر ماه 87 برای بار دوم دادگاهی شدند و نتیجتا شعبه 101 دادگاه سنندج در تاریخ 15/5/2008 احکام زیر را صادر کرد.

سید غالب حسینی به 6 ماه حبس و 50 ضربه شلاق، عبدالله خانی به 91 روز حبس و 40 ضربه شلاق، شیوا خیر آبادی به 4 ماه حبس و 15 ضربه شلاق و سوسن رازانی به 9 ماه حبس و 70 ضربه شلاق محکوم شده‌اند.گفتنی است که رای صادره حضوری و ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدید نظر در دادگاههای تجدید نظر استان می‌باشد.

لازم به ذکر است که علاوه بر این چهار نفر که فوقا ذکر شد، دادرس جزایی شعبه 102 سنندج نیز، سید خالد حسینی را به جرم شرکت در تجمع در مقابل زندان مرکزی سنندج برای آزادی محمود صالحی به سه ماه و یک روز حبس تعزیری و سی ضربه شلاق تعزیری محکوم کرده و آن را به مدت دو سال به حالت تعلیق در آورده است.

  ما ضمن محکوم کردن این احکام عصر عتیق، شنیع، تحقیر آمیز و غیر انسانی، از همه کارگران، مردم آزادیخواه، اتحادیه‌های کارگری، نهادهای دفاع از حقوق بشر در سراسر دنیا میخواهیم که نسبت به اجرای این احکام اعتراض کنند و نگذارند که  سرمایه‌داران و حامیانشان اینچنین به حرمت و کرامت کارگران و همراهانشان تجاوز کنند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

18/5/1387

اعلام موجودیت سایت کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

بدینوسیله به اطلاع تشکل‌ها و فعالین کارگری می‌رسانیم که سایت جدید "کمیته هماهنگی برای کمک به  ایجاد تشکل های کارگری" از تاریخ 20 / 5 / 1387  شروع به کار کرده است. لذا از کلیه عزیزان که خواهان همکاری با این سایت می باشند، دعوت می‌شود تا اخبار و گزارشات، مطالب و دیدگاه های خود را در رابطه با جنبش کارگری به آدرس این سایت ارسال نمایند:

آدرس سایت:      www.komitteyehamahangi.com  

   آدرس الکترونیکی:    komite.hamahangi@gmail.com   

کمیته هماهنگی برای کمک به  ایجاد تشکل های کارگری


www.wsu-iran.org wsu_wm@yahoo.com