وحشت حاميان سرمايه و عزم و اراده كارگران در برگزاری مراسم اول ماه مه

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری


ارديبهشت ١٣٨٨- می ٢٠٠٩


به موجب فراخوان کمیته برگزاری اول ماه مه سال 88 ، مقرر گردید مراسم امسال به شکل مستقلی در ساعت 5 بعد از ظهر در پارک لاله تهران برگزار گردد .

ساعاتی پیش از شروع مراسم ، نیروی انتظامی با ماشین های ون و گشت های ارشاد به همراه تعداد زیادی از نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ، در داخل و اطراف پارک لاله مستقر شده و دقایقی قبل از شروع مراسم ، اقدام به شناسایی و عکس برداری از مردم و افراد حاضر در محل مذکور نموده و تلاش کردند با ایجاد فضای رعب و و حشت از برگزاری مراسم جلوگیری نمایند .

تعداد کارگران و فعالین کارگری شرکت کننده در مراسم حدود 800 تا 1000 نفر برآورد شده است که به تدریج با جمع شدن در ضلع جنوبی میدان آب نما ، اقدام به پخش شیرینی نموده و در شرایطی که تعداد دیگری از افراد حاضر در محل به سمت آنان در حرکت بودند با شعار"زنده باد جنبش کارگری" و "کارگران اتحاد ‌اتحاد" مراسم را آغاز نمودند . نیروی انتظامی و ماموران لباس شخصی حاضر درمحل که انتظار چنین اقدام جسورانه ای را از طرف کارگران و فعالین کارگری نداشتند ، با آغاز مراسم به آنان حمله کرده و با استفاده از ابزارهای سرکوب از قبیل اسپری فلفل و باتوم های برقی اقدام به ضرب و شتم کارگران ، فعالین کارگری و مردم حاضر در مراسم نمودند . به طوری که چهره تعدادی از افراد شرکت کننده غرق در خون شده بود . در این میان بسیاری از مردم عادی که درپارک حضور داشتند ضمن ابراز تنفر از وحشیگری خادمان سرمایه ، با مشاهده وضعیت موجود به عناوین مختلف به کمک فعالین کارگری شتافته و تعدادی از آنها را ازدست ماموران رها کردند.

برگزاری مراسم اول ماه مه امسال بدون تردید دستاوردهای گرانقیمتی بهمراه داشت که از آن جمله میتوان به اتحاد ، همدلی و استقلال تشکل های مختلف کارگری ‌علیرغم اختلافات موجود در پاره ای از موارد ، برای برگزاری مشترک مراسم اشاره نمود که موجب خشم و وحشت نیروهای حامی سرمایه از وحدت طبقاتی کارگران شد.

یکی دیگر از دستاوردهای مراسم امسال ، شکستن فضای رعب و وحشتی بود که نیروهای سرکوب گر در چند ماهه اخیر قصد داشتند به تمامی جنبشهای اجتماعی موجود تحمیل نمایند که برگزاری مراسم امسال در مرکز شهر تهران ، نشان از عزم و اراده کارگران برای تغییر وضع موجود و در هم شکستن قدر قدرتی سرمایه دارد .

کارگران و فعالین کارگری دستگیر شده دراین روز ، هیچ جرمی جز شرکت در مراسم اول ماه مه و گرامیداشت این روز نداشته و حامیان سرمایه هیچ راهی جز آزادی بی قید و شرط آنان ندارد .

ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن محکوم نمودن هر گونه تهدید و بازداشت دستگیر شدگان ، خواهان آزادی بی قید و شرط آنان بوده و معتقدیم حاکمیت سرمایه با اینگونه فشارها نخواهد توانست عزم و اراده کارگران را که برای بهبود شرایط کار وزندگی خود و تغییر وضعیت موجود مبارزه می کنند خللی وارد نماید.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
13/2/1388
www.komitteyehamahangi.com
komite.hamahangi@gmail.comwww.wsu-iran.org wsu_wm@yahoo.com