سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

سنديكا حق مسلم كارگران است


شانزدهم اسفند ماه هشتاد و چهار


به نقل از سایت پیک ایران

" سنديکای کارگران شرکت واحد خواهان آزادي بي‌قيد و شرط همكاران در بند و بازگشت به كار كليه كارگران اخراجي مي‌باشد "

باسلام حضور كليه رانندگان و كارگران زحمتكش در شركت واحد اتوبوسراني تهران وحومه

سنديكاي كارگران شركت واحد فرارسيدن ٨ مارس روز جهاني زن را به كليه كارگران و خانواده‌هايشان تبريك و شاد باش گفته و خواهان رفع هرگونه تبعيض عليه زنان مي‌باشد. 

به اطلاع كليه عزيزان مي‌رساند به دليل بي‌نتيجه بودن كليه پيگيري‌هاي اين نهاد كارگري با درخواست اكثريت كارگران اقدام به برگزاري دو مرحله اعتصاب در تاريخ‌هاي 4/10/84 و 8/11/84 نمود كه در مرحله دوم متأسفانه به دستگيري تعداد كثيري از اعضاي سنديكا انجاميد. پس از گذشت بيش از يك‌ماه از اعتصاب دوم كه همانا بخاطر احقاق حقوق صنفي وبهبود وضعيت معيشتي كارگران بود تعداد ٨ نفر از عزيزان و همكاران فداكارمان بنام‌هاى:
١- منصور اسانلو رئيس هيئت مديره
٢- ابراهيم مددي نايب رئيس هيئت مديره
٣- منصور حيات غيبي مسئول كميسيون تشكيلات
٤- غلامرضا ميرزايي مسئول روابط عمومي
٥- ابراهيم نوروزي گوهري مسئول كميسيون حل اختلاف
٦- يعقوب سليمي عضو هيئت مديره
٧- افشين بهرامي كارگر ايران خودرو
٨- ستار اميني كارگر فلزكار
هنوز در زندان اوين محبوس مي‌باشند وحتي اجازه ملاقات با وكيل خود را نيز پيدا نكرده‌اند همچنين كليه اعضاي سنديكا كه در روز اعتصاب دستگير شده بودند، پس از آزادي در حالت تعليق كاري و بلاتكليفي بسر مي‌برند.
بدين وسيله سنديكاي كارگران شركت واحد اقدامات انجام گرفته بر عليه كارگران را صريحاً محكوم مي‌نمايد و خواهان آزادي بي‌قيد و شرط همكاران در بند و بازگشت به كار كليه كارگران اخراجي مي‌باشد و از كليه نهادهاي كارگري، سازمانها و انجمن‌هاي داخلي و خارجي كه تاكنون بطرق مختلف حمايت خود را از اين تشكل كارگري اعلام داشته‌اند كمال تشكر و قدرداني را مي‌نمايد و خواستار پيگيري وحمايت همه‌جانبه از اين تشكل نوپا رادارد باشد تا با ياري كليه كارگران بتوانيم از حق وحقوق كارگران زحمتكش شركت واحد دفاع نمائيم.
ضمناً سنديكاي كارگران شركت واحد اعلام مبلغ يكصدو پنجاه هزار تومان، به عنوان پايه حقوق كارگران در سال ١٣٨٥ را اصلي براي گسترش فقر و پايمال نمودن حقوق اين عزيزان مي‌داند و خواستار ترميم حقوق كارگران در سطح خط فقر طبق اعلام بانك مركزي (000/350 تومان)